معرفی سریال Raised by Wolves

11 سپتامبر 2020
۰ 891 views

به گزارش تی دی فیلم به نقل از وبسایت سرگرمی ، اوایل هفته، شاهد انتشار سریال Raised by Wolves بودیم؛ سریالی علمی-تخیلی که به دستان آرون گازیکوفسکی (Aaron Guzikowski)، نویسنده‌ی فیلم مشهور Prisoners ساخته شده است و برادران اسکات (ریدلی اسکات و تونی اسکات) در ساخت آن همکاری داشتند. اگر از طرفداران ژانر علمی-تخیلی باشید، تقریبا محال است که تا کنون نام ریدلی اسکات، کارگردان مشهور انگلیسی، را نشنیده باشید. ریدلی اسکات که خالق فرنچایزهای بزرگی مانند Alien و Blade Runner است، نزد سینمادوستان و مخصوصا طرفداران ژانر علمی-تخیلی ارزش زیادی دارد و هرگاه نام او پشت پروژه‌ی علمی-تخیلی دیگری قرار بگیرد، بیش از پیش آن اثر را مهم جلوه خواهد داد.

 

Raised by Wolves-pic-news10

 

تاریخچه ساخت سریال گرگ پرورده
اولین شایعات ساخت سریال Raised by Wolves در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ تیتر رسانه‌های سینما و تلوزیون را به خود اختصاص داد. ۸ اکتبر ۲۰۱۸ بود که شبکه‌ی TNT دستور ساخت سریالی علمی-تخیلی داد و سازندگان این سریال را معرفی کرد که در بین آنان، نام اشخاص مهمی چون آرون گازیکوفسکی و ریدلی اسکات نیز دیده می‌شد که کارنامه‌ی بسیار درخشانی در سینما داشتند و این بار پای آنان به تلوزیون باز شده بود. همچنین در همان زمان مشخص شد که قرار است دو قسمت ابتدایی این سریال علمی-تخیلی را ریدلی اسکات، کارگردان فیلم Alien، کارگردانی کند و آرون گازیکوفسکی نیز که پیش‌تر با فیلم Prisoners نام خود را بر سر زبان‌‌ انداخته بود، جدیدترین سریال TNT را نویسندگی کند. این تیم سازندگان، در کنار استودیوهای بزرگ و مهمی چون Scott Free Productions و Madhouse Entertainment به ساخت این سریال پرداختند و پس از یک سال از شروع ساخت این پروژه، مقرر شد که پخش این سریال از شبکه‌ی TNT به سرویس استریم HBO Max انتقال یابد تا نام این سریال علمی-تخیلی نیز در کنار آثار مورد انتظار دیگری چون House of the Dragon، پیش‌درآمد Game of Thrones، نقش مهمی درکمپین تبلیغاتی این سرویس استریم ایفا کند. این سریال، سرانجام در تاریخ ۳ سپتامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ با نام «بزرگ شده توسط گرگ‌ها» منتشر شد و قرار است نخستین فصل آن در ۱۰ قسمت پخش شود و به پایان رسد.

سریال Raised by Wolves توسط چه کسانی ساخته شده است؟
همانطور که در ابتدای این مقاله نیز گفته شد، نام اشخاص مهمی در لیست سازندگان سریال Raised by Wolves به چشم می‌خورد که از مهم‌ترین آنان می‌توان به آرون گازیکوفسکی و برادران اسکات اشاره کرد. آرون گازیکوفسکی مسئولیت نویسندگی این سریال را بر عهده داشته است و اگر با او آشنایی ندارید، باید بگویم که شما خود را باید برای داستانی پیچیده و در عین حال درگیرکننده آماده کنید. در کارنامه‌ی نه چندان بلند اما درخشان آرون گازیکوفسکی، نام آثار خوبی چون Prisoners و Papillon دیده می‌شود که خودبه‌خود ما را به سریال Raised by Wolves امیدوار می‌کند.

یکی دیگر از سازندگان نامی این سریال، ریدلی اسکات است که همانطور که گفته شد، محال است که از عاشقان دنیای علمی-تخیلی باشید و با او آشنایی نداشته باشید. ریدلی اسکات که در کارنامه‌ی خود نام آثار بسیار بسیار مهمی چون Alien و Blade Runner به چشم می‌خورد، از کارگردانان صاحب سبک و پیشگام ژانر علمی-تخیلی محسوب می‌شود که تا کنون جوایز زیادی در سینما و تلوزیون کسب کرده است. ریدلی اسکات تهیه‌کننده‌ی اجرایی سریال Raised by Wolves است و دو قسمت نخست فصل اول را نیز کارگردانی کرده است. پروژه‌ی بعدی این کارگردان و تهیه‌کننده‌ی انگلیسی فیلم The Last Duel است که قرار است با بازی بازیگرانی چون مت دیمن، آدام درایور و بن افلک در سال ۲۰۲۱ اکران شود. همچنین ریدلی اسکات در آخرین مصاحبه‌ی خود بیان کرد که در حال حاضر مشغول توسعه‌ی هفتمین قسمت از سری فیلم‌های Alien است و امید دارد که این فیلم یک روزی ساخته شود.

اگر از بازیگران این سریال نیز بخواهیم بگوییم، بازیگران مهمی در سریال Raised by Wolves به ایفای نقش پرداخته‌اند که ترکیبی جوان اما قوی محسوب می‌شوند و از مهم‌ترین آنان می‌توانیم به ترویس فیمل، بازیگر نقش رگنار در سریال Vikings، و آماندا کالین اشاره کنیم که نقش اصلی سریال را بازی می‌کند و یکی از آینده‌دارترین ستارگان اروپایی سینما و تلوزیون محسوب می‌شود. از آثار مهم آماندا کالین می‌توان به فیلم‌های A Horrible Woman و The Exception اشاره کرد. همچنین ابوبکر سلیم، وینتا مک‌گراث و جوردن لوران نیز از دیگر بازیگران اصلی سریال Raised by Wolves هستند که قرار است به مرور زمان در جریان سریال با آنان آشنا شویم.

 

 

معرفی سریال Raised by Wolves

 

سیاره‌ی Kepler-۲۲B که سریال Raised by Wolves در آن جریان دارد، کجاست؟
همانطور که اشاره شد، سریال Raised by Wolves داستان آخرین بازماندگان یک نبرد مذهبی روی کره‌ی زمین را روایت می‌کند که پس از نابودی زمین به سیاره‌ی Kepler-۲۲B مهاجرت کرده‌اند و در آنجا ساکن شدند. سیاره‌ی Kepler-۲۲B در یونیورس سریال، نزدیک‌ترین سیاره از نظر شرایط حیاتی زندگی به زمین است و برای همین است که بازماندگان زمین این سیاره را برای مهاجرت انتخاب کردند. اما آیا این سیاره وجود خارجی دارد؟ اگر در دنیای ما نیز همچین چیزی وجود دارد، چقدر شباهت بین آن و Kepler-۲۲B دیده می‌شود؟

سریال Raised by Wolves مجموعه‌ای است که در آن تک تک ویژگی‌های فیلم‌های معروف ریدلی اسکات در آن دیده می‌شود؛ از شخصیت اصلی زن گرفته تا روایت داستان در دنیایی دیستوپیایی و وجود اندرویدهای هوشمند در آن دنیا از المان‌هایی هستند که پیش‌تر آنان را در فیلم‌هایی نظیر Blade Runner و Alien و برخی فیلم‌های دیگر ریدلی اسکات دیده بودیم. در سیاره‌ی Kepler-۲۲B نیز تک تک این ویژگی‌هایی که گفته شد را می‌بینیم و خودبه‌خود یاد آثار بزرگ این کارگردان انگلیسی می‌افتیم. سیاره‌ی Kepler-۲۲B در همان قسمت‌های نخست سریال ما را با استخوان‌های بزرگ موجوداتی که پیش از انسان‌ها و اندرویدها در آن می‌زیستند، آشنا می‌کند و اندرویدهای سریال باور دارند که این موجودات منقرض شدند و خطرشان انسان را تهدید نمی‌کند.

خارج از یونیورس سریال Raised by Wolves و در دنیای خودمان که در حال حاضر درگیر ویروس کرونا است، ما نیز سیاره‌ی کوچکی به نام Kepler-۲۲B داریم که توسط ناسا (NASA) کشف و نام‌گذاری شده است. این سیاره در سال ۲۰۱۱ کشف شد و دانشمندان ناسا باور دارند که این سیاره که در منظومه‌ی بسیار دوری از ما وجود دارد، دور ستاره‌ی مشابه خورشید در حال چرخش است و با وجود سایز بزرگ‌ترش نسبت به زمین، دارای آب و شرایط حیاتی نزدیک زمین است. بگذارید امیدوارتان نکنم و بگویم که سیاره‌ی Kepler-۲۲B نزدیک به ۶۰۰ سال نوری با زمین فاصله دارد و مهاجرت به همچین سیاره‌ی جذابی حداقل تا سال‌های آینده دور از دسترس خواهد بود و برای رسیدن به آن، حداقل به تکنولوژی هایپراسپیس فیلم‌های استار وارز نیاز داریم که در حال حاضر در اختیار نداریم؛ اما این دلیل نمی‌شود که در سریال Raised by Wolves نیز چنین چیزی صدق کند و همان‌طور که گفته شد، بازماندگان به آنجا نقل مکان کردند. ابتدا اندرویدهای هوشمند به Kepler-۲۲B رفتند، چرا که نیازی به شرایط حیاتی مناسب انسان ندارند و پس از آنان، انسان‌هایی رفتند که به دست این اندرویدها بزرگ می‌شوند و در انتظار سفینه‌ی دیگری هستند که به آنجا بیاید و مشخص نیست که چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد.

سریال Raised by Wolves به طرز تحسین‌آمیزی سیاره‌ی Kepler-۲۲B را با شواهد علمی به تصویر کشیده و آن‌طور که مشخص است، خورشیدِ این سیاره از خورشید سیاره‌ی زمین سردتر است که همین موضوع زندگی را برای انسان در Kepler-۲۲B سخت‌تر خواهد کرد. همچنین سیاره‌ی Kepler-۲۲B در ۲۹۰ روز به دور خورشید خود می‌گردد و یک سال در این سیاره معادل ۲۹۰ روز خواهد بود.

 

 

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید!